Lekcja w terenie 5 i 6 latków

Wiosna zawitała do nas pełną parą. Ciepłe promienie słońca umilają dzień, a głowa sama wychyla się na dwór, aby poczuć zapach nowej pory roku. Tak właśnie było z naszymi przedszkolakami z grupy 5 i 6 latków. Po ciężkiej pracy, wykonanej w swojej sali lekcyjnej, maluchy, wraz ze swoim wychowawcą – panią Anią – udały się na spacer w poszukiwaniu wiosny i ptasich gniazd, które stanowiły motyw przewodni dzisiejszych zajęć.

Wszystkie dzieci doskonale poradziły sobie z samodzielnym ubieraniem się w szatni. Zakładanie kurtek, butów, czapek czy szalików nie stanowiło dla nich żadnego problemu. Po kilku minutach wszyscy byli gotowi.

Z uśmiechami na ustach i wprawnym okiem wypatrywali ptasich gniazd, z których  większość rozpoznawali bezbłędnie. Nagrodą za zaangażowanie w zajęcia, chęć do pracy i zdobywania wiedzy było spotkanie z bocianem, który siedząc w swoim gnieździe wesołym klekotem pozdrowił wszystkie dzieci.

Zadowolone przedszkolaki, przepełnione wiedzą i zapachem wiosny wróciły do szkoły, gdzie czekali już na nich stęsknieni rodzice.