Zawody w koszykówkę

W minionych dniach reprezentanci naszej szkoły brali udział w Gminnych Zawodach Koszykówki. Dnia 20.03.2018r. swoje mecze rozgrywały dziewczęta. Nasze koleżanki nie dały szans rówieśniczkom, gładko wygrały swoje spotkania i zdobyły pierwsze miejsce. Skład dziewcząt przedstawiał się następująco: Ola Ćwiklińska, Ola Babska, Emilia Śliwińska, Gosia Karczewska, Gosia Rykaczewska, Wiktoria Adamkiewicz i Malwina Biedrzycka.

Tydzień później 27.03.2018r. do zawodów przystąpili chłopcy. Tutaj cały turniej był bardzo zacięty i nie było pewnego faworyta jak w przypadku dziewczyn. Pierwszy mecz nasi koledzy przegrali z drużyną z Sampławy, co stawiało pod znakiem zapytania ogólny triumf. „Prątniczanie” nie poddali się i wygrali z Kazanicami oraz Grabowem. Drużyna z Wałdyk wygrała swoje mecze z Kazanicami i Sampławą, a przegrała z Prątnicą, dzięki czemu losy zwycięzców miały rozstrzygnąć się w ostatnim spotkaniu Kazanic z Sampławą, która po wygranym meczu miałaby pewne złoto. Niespodziewanie Kazanice wygrały to starcie, co odwróciło tabelę do góry nogami. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Prątnicy, drugie zespół z Grabowa-Wałdyk, trzecie Kazanice, a czwarte Sampława. Skład chłopców: Szymon Zelmański, Szymon Żuralski, Juliusz Krajewski, Adam Dybich, Dominik Piekoszewski, Wiktor Chęć, Filip Soboczyński i Filip Dzięgielewski. Opiekunem drużyn dziewcząt i chłopców  był Pan dyrektor Dariusz Liberacki.

 

Filip Dzięgielewski