Powitaliśmy wiosnę

Choć widok za oknem zupełnie na to nie wskazuje, 21 marca powitaliśmy wiosnę. Z ogromną niecierpliwością wyczekiwaliśmy tego dnia, dlatego przygotowywaliśmy się do niego bardzo skrupulatnie.  Cały budynek szkoły został przyozdobiony dekoracjami kojarzącymi się z  wiosną. Kwiaty, biedronki, motyle to tyko niektóre ozdoby przystrajające   naszą szkołę. W środę bowiem każdy uczeń i nauczyciel, niczym kolorowy wiosenny  ptak, ozdabiał salę gimnastyczną.

Przywołanie wiosny rozpoczęliśmy wiosennym tańcem, którego zadaniem było obudzenie niedźwiedzia z zimowego snu i wywołanie go z gawry. Czekając na przybycie Misia, wszyscy uczniowie próbowali odgadnąć hasło wiosennej krzyżówki. Choć jej rozwiązanie nie było bułką z masłem, wszyscy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, odczytując hasło, które brzmiało:

WIOSNA PRZYBYŁA, ZNÓW NAM  UBYŁO LAT.

 

Tuż po krzyżówkowych zmaganiach przybył niedźwiedź, który zaprezentował wszystkim swój talent muzyczny. W drodze wdzięczności uczniowie pokazali swoje talenty panu Misiowi.

Tańce, śpiewy, przebrania – czyli pokaz talentów „Twoja twarz brzmi znajomo” w wydaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Prątnicy dostarczył wszystkim zebranym tego dnia w naszej szkole wielu pozytywnych emocji. Pan Miś został pożegnany, a my, aby tradycji stało się zadość, pożegnaliśmy Panią Zimę, wyrzucając jej figurkę w postaci Marzanny.

To był niezwykle wyjątkowy dzień, który pokazał, że w każdym z nas – mniejszym czy większym – drzemie dusza dziecka. 🙂