Walentynki u 3 i 4 latków

U przedszkolaków dnia 13 lutego na zakończenie karnawału odbył się bal przebierańców połączony z obchodami walentynek.  Do przedszkola zawitały: księżniczki, smoki, pszczółki, spidermany i wiele inny postaci z bajek. Dzieciaki od samego rana uczestniczyły w karnawałowych zabawach, tańcach, a chwilą wytchnienia był słodki poczęstunek. Nie mogło zabraknąć również karnawałowych masek, które samodzielnie wykonały. Na pamiątkę tego szalonego dnia przedszkolaki otrzymały balony i lizaczki oczywiście w kształcie serca. Kolejnego dnia zajęcia odbyły  się bez muzyki, aby w ten sposób zwrócić uwagę dzieci na rozpoczynający się post i popielec. Aby uszanować jednak tradycję walentynek dzieci wyklejały papierowe serca, z których została zrobiona wystawa. Przedszkolaki dekorowały również serduszkami swoje korony, które zabrały do domu. Niespodzianką tego dnia okazały się kartki walentynkowe, które otrzymało każde dziecko.

 

Monika Dąbrowska

 

The gallery was not found!