Walentynki u 3 i 4 latków

U przedszkolaków dnia 13 lutego na zakończenie karnawału odbył się bal przebierańców połączony z obchodami walentynek.  Do przedszkola zawitały: księżniczki, smoki, pszczółki, spidermany i wiele inny postaci z bajek. Dzieciaki od samego rana uczestniczyły w karnawałowych zabawach, tańcach, a chwilą wytchnienia był słodki poczęstunek. Nie mogło zabraknąć również karnawałowych masek, które samodzielnie wykonały. Na pamiątkę tego szalonego dnia przedszkolaki otrzymały balony i lizaczki oczywiście w kształcie serca. Kolejnego dnia zajęcia odbyły  się bez muzyki, aby w ten sposób zwrócić uwagę dzieci na rozpoczynający się post i popielec. Aby uszanować jednak tradycję walentynek dzieci wyklejały papierowe serca, z których została zrobiona wystawa. Przedszkolaki dekorowały również serduszkami swoje korony, które zabrały do domu. Niespodzianką tego dnia okazały się kartki walentynkowe, które otrzymało każde dziecko.

 

Monika Dąbrowska