Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków

Któż z nas nie pamięta najpiękniejszych zabaw z dzieciństwa z dziadkiem …Kto z nas czuje jeszcze niesamowity zapach pyszności rozchodzących się w kuchni babci … To Oni – Babcia i Dziadek w dniach 21 i 22 stycznia obchodzili swoje święto. Dla nadania temu dniu wyjątkowości, przedszkolaki z naszej szkoły przygotowały dla zaproszonych Dziadków i Babć mnóstwo atrakcji, które pozwoliły spędzić ten czas w niezwykle ciepłej i domowej atmosferze. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Dariusz Liberacki, który powitał wszystkich przybyłych, mimo niesprzyjającej pogody, dziadków. Następnie zaprezentowały się przedszkolaki. Począwszy od grupy trzylatków przez cztero-pięciolatki aż po zerówkę – oglądać mogliśmy tańce, słuchaliśmy śpiewu piosenek, gry na instrumentach oraz recytacji wierszy. Mogliśmy też zobaczyć film, na którym ich wnuczęta opowiadały m. in. o tym, za co kochają swoją Babcię i swojego Dziadka, a także czego im życzą. Każde dziecko mogło zaprezentować zaproszonym gościom swój talent. Następnie do wspólnej zabawy zostali zaproszeni dziadkowie. W kilku konkurencjach sami mogli przypomnieć sobie swoje dzieciństwo. Wyścigi samochodów czy rzut woreczka do celu, obudziły w nich prawdziwą chęć rywalizacji. Pociąg prowadzony przez pana dyrektora oraz tańce w kółeczku przyniosły ogromną radość wszystkim, zarówno tym zaangażowanym w zabawę, jak i tym babciom i dziadkom, którzy przyglądali się temu z boku. Pokazom talentów nie było końca, bowiem jednym z punktów programu była inscenizacja bajki Jana Brzechwy pt. „Rzepka” , w której w role główne wcielili się nasi Dziadkowie.Nigdy jeszcze sala gimnastyczna naszej szkoły nie gościła tylu uśmiechów, tylu okrzyków radości i takiej ilości miłości, jaka przepełniała dziadków i ich wnuków oraz wnuczki. Wręczając Babci i Dziadkowi wykonany własnoręcznie upominek przedszkolaki złożyły szczere życzenia i obdarowały swoich dziadków mocnym uściskiem. Niech święto Babci i Dziadka trwa cały rok …