Dzień Babci i Dziadka w klasach I – III

Dnia 18 stycznia 2018r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Prątnicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowali uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami.

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole na stałe wpisany jest w kalendarz imprez i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo że za oknem zima, babcie i dziadkowie nigdy nie zawodzą i zjawiają się w naszej szkole bardzo licznie.

Dla kochanych gości rodzice przygotowali pyszny poczęstunek, a dzieci wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczął Pan dyrektor Dariusz Liberacki, który serdecznie przywitał wszystkich gości i złożył wszystkim babciom i dziadkom piękne życzenia.

W pięknie udekorowanej Sali gimnastycznej dzieci klas 1-3 Szkoły Podstawowej przedstawiły niezwykle urozmaicony program. Występ rozpoczął się przedstawieniem pt. „Baśniowy Ambaras”, dodatkowo dzieci przygotowały wiele piosenek, wierszy okolicznościowych oraz pokazy taneczne. W przerwach między występami artystycznymi babcie oraz dziadkowie uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu biesiad. Na końcu odbyły się wspólne tańce wnucząt wraz z babciami i dziadkami. Na pamiątkę spotkania goście zostali obdarowani upominkami, które zostały wykonane własnoręcznie przez ich wnuki oraz wnuczki.

Atmosfera tej uroczystości jak co roku była niezwykła, pełna ciepła, wzruszeń i miłości. A dzieci poprzez piosenkę, wiersz i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.

Dorota Szauer