Karnawału czar … – przedszkolaki

16 stycznia przedszkolaki przeniosły się do krainy baśni, przywdziewając stroje swoich ulubionych bohaterów i świętowały karnawał.  Jak na prawdziwy bal przystało  – uroczystość otworzyło odtańczenie poloneza, którego poprowadził pan dyrektor Dariusz Liberacki. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami w rytm muzyki  z wielką  gracją i elegancją przemieszczali się po całej sali gimnastycznej.

Dzielni rodzice cały czas towarzyszyli swoim pociechom we wszystkich zabawach. jak najszybsze pozbycie się balona, który parzy wymagało wielkiej uwagi i refleksu. Przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem doskonale, pokonując rodziców i wychowawców.

Niesamowitych wrażeń i radości dostarczyła wszystkim inna konkurencja , polegająca na przerzucaniu na pole przeciwnika papierowych kul, z których  następnie utworzony został ekologiczny bałwanek.

Choinkowa impreza nie mogłaby się odbyć bez Mikołajowego akcentu, dlatego też wszystkie dzieci, z pomocą swoich rodziców, napisały kilkumetrowy list do świętego Mikołaja, w którym podziękowały za otrzymane prezenty oraz obiecały, że przez cały rok będą się starały być bardzo grzeczne.

W samym środku imprezy dzieciaki odwiedził gość specjalny nr 1. Byli to Filemon i Bonifacy.  – wesolutkie postaci, które porwały do zabawy ruchowej wszystkie przedszkolaki. Wymachy rąk, nóg, kroki w przód i w tył – tym sposobem powstał bogaty w różnorakie figury  układ taneczny.

Gościem nr 2  okazał się znany już dzieciom  – Miś. także i on zaprosił wszystkich uczestników balu do wspólnej zabawy tanecznej, w której przedszkolaki dały z siebie wszystko.

Ostatnim punktem programu była wizyta świętego Mikołaja, który dla każdego dziecka przyniósł worek pełen łakoci. Na pożegnanie jeden z naszych uczniów wręczył mikołajowi napisany wcześniej list.

Zmęczone przedszkolaki niezwykle zadowolone tuż po bal