Wycieczka do Torunia

11 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Torunia, podczas której opiekunami byli: pani Anita Grajewska, pani Iwona Czyżyk, pani Ewa Kasprzycka oraz pan dyrektor Dariusz Liberacki.  Pierwszym punktem programu było lodowisko. Niektórzy z uczniów po raz pierwszy włożyli na swoje nogi łyżwy i krążenie po tafli lodowiska było dla nich prawdziwym wyzwaniem. Jednak żaden z „pierwszaków” nie poddał się i uparcie dążył do utrzymania pionu i  pokonania kolejnych metrów bez upadku. Zabawa na lodzie pokazała także niezwykle miłe dla oka odruchy koleżeństwa i wzajemnej pomocy, jaką bardziej doświadczeni łyżwiarze darzyli tych mniej zaawansowanych. Wyciągnięta dłoń czy  motywujące słowa to tylko niektóre przejawy empatii i wsparcia, które dało się zauważyć tego dnia. Z pewnością dlatego każdy uczeń opuścił lodowisko z uśmiechem na ustach i nadzieją na kolejną wycieczkę w to miejsce.

Po niezwykłych łyżwiarskich wyczynach czasu na odpoczynek było niewiele, gdyż po kilkunastu minutach przebrani w stroje sportowe uczniowie oddawali się szaleństwu na trampolinach. Także i tutaj liczyła się dobra dobra zabawa spędzona w gronie szkolnych kolegów i koleżanek.

Po tylu sportowych wyczynach i ogromnej  aktywności fizycznej konieczny był porządny posiłek. Posileni, nieco wypoczęci z nową dawką sił i piosenką na ustach wróciliśmy do domu.

To był naprawdę dobry dzień 🙂