Jasełka

22.12.2017 roku uczniowie naszej szkoły przybliżyli sobie klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia uczestnicząc w klasowych wigiliach i jasełkach. Pięknie udekorowane klasy, stoły przykryte białym obrusem, odczytanie fragmentów Pisma Świętego i kolędy w tle – tak tego dnia wyglądała nasza szkoła. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim. Uczniowie klasy IV, wraz z wychowawcą, wędrowali z kolędą na ustach, odwiedzając uczniów innych klas, a grupa sześciolatków  zaprosiła pana dyrektora i swoich rówieśników na projekcję nagranych jasełek z ich udziałem.

Zwieńczeniem dnia były jasełka przygotowane przez pana Arkadiusza Rucińskiego, który wraz z panem Dariuszem Licznerskim zadbał też o oprawę muzyczną przedstawienia. Dopełnieniem wszystkiego były dekoracje wykonane przez panie: Lidię Abramczyk, Iwonę Czyżyk, Agnieszkę Rozwadowską oraz Dorotę Szauer. Jasełka w doskonały sposób pokazały nam, jak łatwo dziś w dobie pośpiechu i tak bardzo rozwiniętej technologii zatracić ducha Świąt Bożego Narodzenia. Wskazały nam, co tak naprawdę powinno się liczyć w tym czasie.

Na zakończenie dnia pan dyrektor Dariusz Liberacki rozdał nagrody wszystkim zasłużonym szkolnym sportowcom oraz wyróżnionym uczestnikom Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową wykonaną techniką dowolną.   Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl. IV,V,VI,VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Jego celem było kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek oraz poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa. Organizatorem konkursu był pan Arkadiusz Ruciński. Przepięknie wykonane bożonarodzeniowe szopki można było podziwiać podczas wystawy. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatora. Szopki zostały wykonane z ogromną starannością i precyzją. Wybór zwycięzców okazał się prawdziwą trudnością. Jury w składzie: pani Lidia Abramczyk,  pan Dariusz Liberacki oraz pan Dariusz Licznerski wybrało następujących zwycięzców:

I miejsce – Marcelina Rucińska kl. V

II miejsce – Mateusz Laskowski kl. VII

III miejsce – Piotr Żuralski kl. VI.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.