Aktywny czwartek u 5 i 6 latków

21 września –tuż po pełnym radości i atrakcji Dniu  Przedszkolaka dzieci z grupy 5 i 6 latków rozpoczęły przepełniony atrakcjami czwartek.

Zajęcia rozpoczęły się jak zwykle, przywitaniem , gimnastyką i powtórzeniem wiadomości zdobytych w poprzednich dniach. Jednak tuż po tym na dzieci czekała wspaniała niespodzianka. Nagle w sali powstała tajemnicza scena, zza której wyłoniły się równie tajemnicze istoty. Już po chwili wszystko się wyjaśniło. Okazało się bowiem, że uczniowie zerówki w doskonały sposób zapoznali się z wszechobecnymi wszędzie wirusami i mikrobami, a także z bohaterami, którzy świetnie radzą sobie z pokonaniem tych pierwszych. 

Tuż po teatrzyku dzieci odbyły lekcję wzorcowego mycia rąk oraz zrozumiały, jak ważne jest dbanie o higienę.

Jednakże to nie był  koniec atrakcji tego dnia. W pewnej chwili do drzwi zapukał tajemniczy gość, którym okazał się tata jednej z uczennic – Hani. Przybył on  do naszej grupy, aby w ramach akcji „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, poczytaj mi …”  przedstawić  uczniom naszej grupy historię dzielnego współczesnego rycerza – Michała. Za uważne wysłuchanie opowieści na dzieci czekała słodka niespodzianka przekazana z rąk pana Adama.  Panu Grabowskiemu dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, iż nie jest to nasze ostatnie spotkanie z czytającym rodzicem w tym roku szkolnym. 

Dzisiejszy czwartek obfitował w  wiele atrakcji, dzięki którym nasi uczniowie spędzili niezapomniany dzień w przedszkolu, ucząc  się przestrzegania zasad higieny oraz kształtując swój system wartości  słuchając i rozmawiając o dobru, pomocy i szlachetności.